حادثه در معدن گیلانغرب؛

یک کارگر کشته شد،8نفر محبوس شدند

کد مطلب: 127

به گزارش کارگاه؛ حوالی ساعت 13 امروز جمعه (13 تیرماه) وقوع یک حادثه در یکی از معادن گیلانغرب در روستای "سرتیتان" واقع در بخش مرکزی این شهرستان، منجر به کشته و زخمی شدن کارگران این معدن شد.

به نقل از ایسنا؛ در جریان این حادثه که یا ریزش معدن و یا گازگرفتگی(با احتمال بیشتر) بود، هفت نفر  از نیروها و کارگران معدن دچار حادثه شدند که با وجود تلاش نیروهای هلال احمر یک نفر از کارگران در جریان حادثه جان باخت.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به انتقال 6 مصدوم دیگر به بیمارستان‌های قصرشیرین و گیلانغرب، گفته است: حال 2 نفر از این افراد وخیم گزارش شده است.

بالایی از دستور استاندار برای انتقال این دو فرد به بیمارستان‌های کرمانشاه یاد کرد و اضافه کرده است: یکی از این مصدومان از طریق بالگرد هلال احمر از قصرشیرین به بیمارستان امام رضا (ع) و مصدوم دیگر از طریق بالگرد هوانیروز از بیمارستان گیلانغرب به بیمارستان 520 ارتش کرمانشاه اعزام شد و مابقی مصدومین که وضعیت بهتری دارند در بیمارستان‌های قصرشیرین و گیلانغرب هستند.

هنوز جزئیات ماجرا که منجر به بروز حادثه معدن شده، مشخص نیست.

 

آخرین خبرها از کارگران حادثه دیده

 

محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر کشور  به خبرگزاری برنا گفته است: تیم های امدادی در حال امدادرسانی به کارگران محبوس شده در معدن گیلانغرب هستند.

به گفته او؛ احتمالا 8 نفر در این معدن محبوس شده اند. عملیات آواربرداری توسط تیم های امداد هلال احمر همچنان ادامه دارد. تا این لحظه یک نفر کشته شده و 5 نفر نیز مصدوم شده اند. حال 2 نفر از این مصدومین وخیم است.

نصیری همچنین اعلام کرده که تا بعدازظهر امروز افراد محبوس شده نجات پیدا کرده و به بیمارستان منتقل شدند. در این حادثه 7 کارگر دیگر نیز دچار گازگرفتگی شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت