نگرانی کارگران هفت‌تپه از دخالت دولت در پرونده اسدبیگی

کد مطلب: 117 1

پس از انتشار اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب تهران در تکذیب اتهامات استاندار خوزستان، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه با انتشار متنی نسبت به دخالت دولت در روند قضایی محاکمه مالک این مجتمع ابراز نگرانی کرده‌اند.

در متنی که این کارگران در اختیار «کارگاه» قرار داده‌اند، اطلاعیه دادسرای تهران «مشکوک» توصیف شده و از دستگاه قضایی خواسته شده است با حفظ استقلال از دولت به اتهامات استاندار خوزستان رسیدگی کند.

این کارگران هفت‌تپه رئیس دولت را متهم کرده‌اند که برای سرپوش گذاشتن بر اتهامات استاندار و مقامات خوزستان، مانع برگزاری دادگاه به صورت علنی شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در دومین جلسه از دادگاه رسیدگی به اتهامات مالک هفت‌تپه، نقل‌قول‌هایی از جلسات بازجویی او درباره پرداخت رشوه به استاندار خوزستان مطرح شده است. 

دادسرای عمومی و انقلاب تهران روز پنجم خرداد در واکنش به این اتهامات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مسئله اتهام علیه استاندار خوزستان در این نهاد قضایی مطرح نبوده و از این رو وارد کردن اتهام به وی غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی است.

این اطلاعیه با اشاره به گزارش‌ها درباره دادگاه امید اسدبیگی و طرح نام غلامرضا شریعتی در آن عنوان می‌کند که «باید ضوابط قانونی و اخلاقی را مراعات نموده و از انتشار محتوای جلسه دادگاه به ویژه در مورد افرادی که هنوز در خصوص آ‌نها تصمیم قضایی اتخاد نشده اجتناب کنند».

کارگران هفت‌تپه در واکنش به اطلاعیه دادسرای تهران در دفاع از یک مقام دولتی، دولت را به تحت فشار قرار دادن دستگاه قضایی متهم کرده‌اند.

به گفته آنان، دولت به دلیل نگرانی از افشای فساد مقامات بلند پایه دولتی، مخالف اصلی برگزاری دادگاه علنی برای مالک هفت‌تپه بوده است.

این کارگران در پایان متن خواستار تشکیل پرونده و برگزاری دادگاه علنی برای استاندار خوزستان شده‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت