اعتراض معلمان آزاد به تبعیض حقوق

کد مطلب: 20

در حالی که حداقل‌حقوق ماهانه کارمندان دولت در سال آینده دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است، معلمان خرید خدمتی از افزایش حقوق معلمان رسمی محروم‌اند.

به گزارش پایگاه خبری «کارگاه» یک معلم خرید خدمتی (آزاد) ساکن استان سمنان روز پنجشنبه، ۱۵ اسفند ۹۸ در گفتگو با خبرگزاری ایلنا از ناعادلانه بودن پرداختی‌ها در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گفته این معلم، معلمان خرید خدمتی که با واسطه شرکت‌های خرید خدمات آموزشی استخدام می‌شوند نه فقط از حقوق معلمان رسمی محروم‌اند که در مواردی درامدشان به اندازه حداقل‌‌دستمزد کارگری هم نمی‌رسد.

دستمزد و بیمه این معلمان براساس حقوق «ساعتی» وزارت کار محاسبه می‌شود و به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه کامل «ماهانه» به تامین اجتماعی، امکان برخورداری از حداقل‌دستمزد و بازنشستگی بعد از ۳۰ سال کار لزوما برای این معلمان وجود ندارد.

این معلم می‌گوید: با اینهمه تبعیض میان نیروهای آموزشی یک کشور، توقع معلم باانگیزه و تدریس باکیفیت دارند. وقتی یک معلم نتواند با حقوق ماهانه خود حتی کرایه خانه‌اش را بپردازد، چطور می‌تواند سر کلاس درس با انگیزه حاضر شود و با تمام توان و عشق به دانش‌آموز درس بدهد؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت