نماینده کارگران در شورای‌ عالی کار

وزارت کار به بهانه کرونا وقت‌کشی می‌کند

کد مطلب: 21

نماینده کارگران در شورای‌ عالی کار از نامعلوم بودن زمان برگزاری جلسات تعیین حداقل‌دستمزد انتقاد کرد و گفت وزارت کار به بهانه کرونا وقت‌کشی می‌کند و ما اصرار داریم که جلسات به صورت حضوری برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری «کارگاه»، علی خدایی یکی از سه نماینده کارگران در شورای عالی کار روز جمعه، ۱۶ اسفند ۹۸ در گفتگو با خبرگزاری تسنیم به تعطیلی جلسات بیش از ۵۰ نفر از سوی کمیته پیشگیری از کرونا اشاره کرد و گفت: تعداد اعضای اصلی شورای‌عالی کار ۹ نفر است که با افزودن افراد متفرقه به ۱۵ نفر می‌رسد. در صورت برگزاری جلسه اعضا هم با رعایت کامل مسائل بهداشتی حاضر خواهند شد و کرونا نمی‌تواند مانع برگزاری جلسه شورای‌عالی کار شود.

او گفت: مگر جلسات هیأت دولت تعطیل است؟ مگر کارگران تعطیل‌اند که جلسه شورای‌عالی کار برگزار نشود؟

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار بیان کرد: متولیان امور کارگران نمی‌توانند در حالی که کارگران در جمع‌های ۲۰۰ نفره مشغول کار هستند، جلسه شورای‌عالی کار را که برای تصمیم‌گیری امورات آنهاست تعطیل کنند.

خدایی با بیان اینکه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بهانه خوبی برای عدم برگزاری جلسه تعیین دستمزد نیست گفت: کشور در شرایط قرنطینه نیست، مادامی که جلسات هیأت دولت و مجلس برگزار می‌شود و کارگران صنایع تعطیل‌نشدنی مانند خودروسازی‌ها، پالایشگاه‌ها و بیمارستانی در محل کارشان حضور دارند، دلیلی برای تشکیل مجازی جلسات شورای‌عالی کار و یا موکول کردن به زمان دیگر وجود ندارد.

عضو کارگری شورای‌عالی کار با اشاره به تصویب رقم سبد معیشت چهار میلیون ۹۰۰ هزار تومانی برای سال ۹۹، بیان کرد: احتمال برگزاری جلسات به‌صورت مجازی و موکول شدن به زمان دیگری اصلاً وجود ندارد. پرونده مزد سال 99 باید بسته شود. کارگران مدت‌ها است که بابت عقب ‌ماندگی دستمزدشان بستانکارند. با هزار مشقت ثابت کردیم که ارزش سبد هزینه‌های زندگی یک خانوار به 4 میلیون و 940 هزار تومان در ماه رسیده است؛ حالا زمان ترمیم درآمد کنونی است. منتظر اعلام زمان برگزاری جلسات شورای‌عالی کار هستیم. طبق پیگیری‌هایی که داشتیم، قول برگزاری جلسه شورای‌عالی کار در هفته آینده را به ما داده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت