کارگران شهرداری الوند چهار ماه دستمزد نگرفته‌اند

کد مطلب: 22

کارگران شهرداری الوند در آستانه سال نو خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود شدند.

به گزارش «کارگاه» تعدادی از کارگران شهرداری الوند در استان قزوین, روز شنبه ۱۷ اسفند ۹۸ در تماس با خبرگزاری ایلنا گفتند: بابت مطالبات مزدی دو تا چهار ماه طلبکاریم و با توجه به مخارج سنگین سال نو، از کارفرما می‌خواهیم تا بدهی خود را پرداخت کند.

در شهرداری الوند که یکی از شهرستان‌های استان قزوین است نزدیک به ۳۰۰ کارگر خدماتی و فضای سبز به صورت قرار دادی و پیمانکاری مشغول کارند. به صورت تفکیک شده، حجم معوقات مزدی کارگران خدماتی دو ماه و کارگران فضای سبز حدود چهار ماه برآورد می‌شود. در عین حال تاخیر در پرداخت عیدی‌ها کارگران را نگران‌ کرده است.

به گفته این کارگر، شهرداری الوند دچار کمبود منابع مالی است و نبود درآمد کافی و وجود مطالبات موجب شده تا شهرداری نتواند دستمزد کارگران و کارکنان شاغل در مجموعه خود را بپردازد. اگر شهرداری راه‌کاری برای پرداخت بدهی های خود به کارگران پیدا نکند، کارگران  برای تامین هزینه‌های  سال نو دچار مشکل خواهند شد.

 همچنین گفته می‌شود جدا از مشکلاتی که در پرداخت دستمزد وجود دارد ، کارگران با مشکل پرداخت حق بیمه نیز مواجه‌اند. در حال حاضر حدودا چهار ماه حق بیمه کارگران  شهرداری الوند پرداخت نشده است و در عین حال بخشی دیگر از مشکلات کارگران شهرداری الوند به غیر واقعی بودن احکام شغلی ثبت شده در لیست بیمه تامین اجتماعی برمی‌گردد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت