احتمال موکول شدن تعیین دستمزد به سال آینده

کد مطلب: 32

جلسه تعیین دستمزد که قرار بود روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۹۸ برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد.

اصغر آهنی‌ها به خبرگزاری ایرنا گفت: با توجه به اینکه این هفته اوج بیماری کروناست، جلسه امروز لغو شد و احتمالا هفته آینده برگزار شود.

این نماینده کارفرمایی در شورای عالی کار از احتمال موکول شدن تعیین دستمزد ۹۹ کارگران به فروردین ماه خبر داد و گفت: با ادامه روند موجود ممکن است هفته آینده نیز جلسه‌ای برگزار نشود و تعیین دستمزد کارگران به فروردین ماه موکول شود.

وی تصریح کرد: برگزاری جلسات در فروردین ماه هیچ اشکالی ندارد.

در خبری دیگر، خبرگزاری کار ایران (ایلنا) از برگزاری جلسه تعیین دستمزد ۹۹ در روز دوشنبه ۲۶ اسفند خبر داد.

پیش از این علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرده بود: در شرایطی که کارگران مجبورند سر کار حاضر شوند، نمایندگان کارگری اصرار دارند جلسات تعیین دستمزد به صورت حضوری برگزار شود.

خدایی روز چهارشنبه ۲۱ اسفند به پایگاه خبری تجارت نیوز که از او درباره احتمال موکول شدن تعیین دستمزد به سال بعد پرسیده بود، گفت: این جلسه می‌تواند در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پایانی سال نیز ادامه داشته باشد تا به سال آینده کشیده نشود، تلاش ما این است که قبل از پایان سال جاری میزان افزایش حقوق کارگران مشخص شود.

اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار در آخرین نشست خود رقم سبد معیشت کارگران را چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام کردند. قرار شد در هفته‌های بعد شورای عالی کار جلسات تعیین دستمزد را برگزار کند اما به دلیل ملاحظات شیوع بیماری کرونا این جلسات لغو شد و پیش‌بینی می‌شود که جلسه تعیین دستمزد به سال آینده موکول شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت