طوماری با ۱۷ هزار امضا برای لغو خصوصی‌سازی مغان

کد مطلب: 77

کارگران شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و به همراه اهالی مغان با امضای طوماری خطاب به رئیس قوه قضاییه خواستار لغو خصوصی‌سازی این واحد تولیدی شدند.

به گزارش «کارگاه»  در این طومار که به امضای حدود ۱۷ هزار نفر رسیده، با اشاره به تخلفات گسترده در واگذاری این مجتمع به بخش خصوصی، درخواست رسیدگی به پرونده تخلفات خصوصی‌سازی و ابطال خصوصی‌سازی کشت و صنعت مغان مطرح شده است. 

در بخشی از این نامه آمده است: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در سال ۹۷ با بیش از ۴۲ هزار هکتار اراضی حاصلخیز کشاورزی، بزرگترین کارخانه قند خاورمیانه، بزرگترین گله دامپروری، بزرگترین کارخانه لبنیات و ده‌ها کارخانه و تاسیسات و یک شهرک بزرگ مسکونی، به ثمن بخس به یک شرکت «فاقد اهلیت» واگذار شده که با گزارش به دادستان وقت اردبیل و بررسی لازم در ۳ آبان ۹۷ این واگذاری ابطال شد اما مجددا به فرد دیگری با دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان و مابقی با تنفس ۲ ساله طی قساط ۱۲ ساله آنهم با ضمیمه کردن زمین‌های عشایر به آن وگذار شده است.

در این طومار تعیین تکلیف اراضی عشایر طی سالیان متمادی به عنوان یکی از مطالب مهم مردم مغان مطرح شده است و آنها خواستار تخصیص سهام این شرکت به صورت سهامی عام به مردم دشت مغان شده‌اند. 

همچنین در این طومار  تاکید شده است: دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی بر تخلفات این واگذاری صحه گذشته‌اند و رییس دیوان محاسبات آن را «بزرگترین تخلفات خصوصی‌سازی» عنوان کرده است. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت