هپکو به سرعت دولتی می‌شود

کد مطلب: 111

پس از برگزاری دو نشست میان نمایندگان کارگران هپکو و رئیس قوه قضائیه، سرانجام تصمیم گرفته شد کارخانه هپکو اراک در اسرع وقت به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) واگذار شود.

به گزارش «کارگاه» پنجشنبه شب پس از پایان دومین نشست کارگران هپکو و رئیس قوه قضائیه،  استاندار استان مرکزی در گفتگو با ایرنا اعلام کرد: در این نشست با پیشنهاد استانداری مرکزی و استقبال رییس قوه قضاییه مقرر شد این واحد تولیدی در اسرع وقت به ایمیدرو واگذار شود.

وی ادامه داد: همچنین در این نشست مقرر شد سه درصد از سهام هپکو به فروش برسد و درآمد حاصل از آن در فرآیند تولید و به عنوان منبعی برای سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه به‌کار گرفته شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه بر اساس قانون درآمد فروش سهام شرکت‌های دولتی باید به خزانه دولت واریز شود اما در این نشست مصوب شد که این درآمد با نظارت گسترده دستگاه‌های مسوول به صورت تمامی در اختیار هپکو قرار گرفته تا از آن طریق زمینه تولید و بالندگی شرکت فراهم شود.

آقازاده اظهار داشت: طرح بازپس‌گیری هپکو اراک از بخش خصوصی و واگذاری آن به سازمان خصوصی سازی در ۲۶ شهریورماه پارسال که ریل راه‌آهن از سوی کارکنان این واحد تولیدی بسته شد از سوی استانداری مرکزی به ریاست جمهوری پیشنهاد شد و با موافقت ایشان ظرف مدت یک ماه این طرح عملیاتی شد.

وی اضافه کرد: طرح واگذاری هپکو به ایمیدرو نیز از سوی استانداری مرکزی مطرح شد و انتظار می‌رود با این اقدام این واحد تولیدی با سرعت بیشتری به چرخه تولید مستمر بازگردد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت