شروع محاکمه مدیرعامل «هفت‌تپه» از هفته آینده

کد مطلب: 113

محاکمه «امید اسدبیگی» مدیرعامل وقت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه از هفته آینده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی آغاز می‌شود.

به گزارش «کارگاه» به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجتمع هفت تپه در زمان مدیریت پوری حسینی بر سازمان خصوصی‌سازی، به بخش خصوصی واگذار شد و 2 جوان 28 و 31 ساله به‌نام‌های امید اسدبیگی و مهرداد رستمی چنگی با پرداخت 6 میلیارد تومان صاحب این شرکت شدند.

نهایتاً سال گذشته قوه قضائیه به عملکرد مدیران این شرکت ورود کرد و اسدبیگی که حتی نامش در پرونده قربانعلی فرخزاد بزرگترین دریافت‌کننده ارز 4200تومانی به میان آمده بود، تحت تعقیب قرار گرفت.

فرخزاد کسی است که 446 میلیون و 5 هزار و 332 دلار ارز دولتی دریافت کرده بود بدون اینکه حتی با یک ریال آن خریدی داشته باشد و تمام این ارزها را در بازار آزاد فروخته و اقدام به خرید شرکت و کارخانه کرده بود.

در جلسه رسیدگی به پرونده فرخزاد، نماینده دادستان گفته بود: فرخزاد با همکاری امید اسدبیگی در تیر ماه از بانک اقتصاد نوین مبلغ 98 میلیون و 122 هزار و 240 دلار ارز دولتی دریافت کرده بدون اینکه اقدام به واردات کالایی کرده باشند! فرخزاد با همکاری امید اسدبیگی اقدام به دریافت این مبالغ کرده و به اسدبیگی وکالت می‌دهد که کارت بازرگانی را در اختیار او قرار دهد؛ اسدبیگی هم با تهیه پروفرم صوری اقدام به واردات نوشابه و‌ ام‌دی‌اف کرده و ارز دولتی دریافتی را به حساب فرخزاد واریز می‌کند که ارز‌های دولتی در بازار آزاد فروخته ‌شده و اسدبیگی سهم قربانعلی فرخزاد را پرداخت می‌کند.

طبق آنچه نماینده دادستان گفته، فرخزاد اعلام کرد که اسدبیگی مبلغی بین هفت تا 10 میلیارد را طی دو مرحله چک به وی پرداخت کرده است که سود حاصل از فروش ارز دولتی 350 میلیارد و 612 میلیون تومان بوده که فرخزاد 30 درصد آن را دریافت کرده و 70 درصد آن در اختیار اسدبیگی است.

اکنون، پرونده "امید اسدبیگی" که تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی تشکیل شده، روی میز شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به‌ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام قرار دارد و حالا قرار است از هفته آینده رسیدگی به پرونده مدیرعامل وقت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه را آغاز کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت