شعار کارگران هفت‌تپه علیه صدا و سیما

کد مطلب: 130
حجم ویدیو: 7.54M | مدت زمان ویدیو: 00:00:19 دانلود ویدیو

کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه امروز با راهپیمایی در شهر شوش دانیال و تجمع در مقابل فرمانداری این شهر، اعتراضات خود را ادامه دادند.

به گزارش «کارگاه» مطالبات این کارگران در دور جدید اعتراضات که از ۲۵ خرداد شروع شده است، دریافت دستمزد معوقه و تمدید دفترچه‌های بیمه بود اما در ادامه با شکل‌گیری اعتراضات هماهنگ در تمام بخش‌ها، دو مطالبه بازگشت به کار نمایندگان اخراجی و بازپس‌گیری این مجتمع از بخش خصوصی نیز مطرح شد.

این اعتراضات همزمان با محاکمه مالکان هفت‌تپه به اتهام فساد ارزی انجام می‌شود. بر اساس گفته‌های مقامات قضایی در دهمین جلسه دادگاه، امید اسدبیگی، مالک و مدیرعامل این مجتمع، با پرداخت نکردن حقوق، این دوره اعتراضات را برنامه‌ریزی کرده تا به این واسطه به دستگاه قضایی فشار بیاورد به بهانه پرداخت حقوق، بخشی از دارایی‌های ارزی‌اش را آزاد کند.

گفته می‌شود با مقاومت دستگاه قضایی، مدیرعامل هفت‌تپه با اجاره دادن اراضی کشاورزی هفت‌تپه، باعث تشدید اعتراضات شده است. کارگران شاغل در این اراضی نگران از دست دادن شغل خود هستند و نمایندگان کارگران معتقدند اجاره زمین‌ها مقدمه‌ای برای تجزیه ۲۴ هزار هکتار زمین‌های کشاوری این مجتمع است.

یکی از نمایندگان کارگران که روز دوشنبه ۱۶ تیر در تجمع مقابل فرمانداری شوش سخنرانی می‌کرد، به اجاره دادن این زمین‌ها اعتراض کرد. پس از این سخنرانی، کارگران در راهپیمایی اعتراضی در شهر شوش، در انتقاد به پوشش نیافتن اخبار اعتراضات خود در صدا و سیما، شعار دادند.دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت