یک کارگر هفت‌تپه پیش از دومین نشست مجلس:

نگرانیم عدالت فدای مصلحت شود

کد مطلب: 132 2

یک فعال کارگری هفت‌تپه ساعاتی پیش از شروع دومین نشست مجلس با کارگران، می‌گوید نگرانیم در موضوع هفت‌تپه مسئولان عدالت را فدای مصلحت کنند.

به گزارش «کارگاه» ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ همزمان با پنجاه و نهمین روز از شروع دور جدید اعتراضات کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه، یک کارگر این مجتمع که به همراه تعدادی از همکارانش برای شرکت در دومین نشست مجلس با  کارگران به تهران آمده است، درباره نتایج جلسه هفته قبل در مجلس گفت: نمایندگان به ما قول قاطع داده بودند مالکین فعلی خلع ید می‌شوند و هفت‌تپه را به دولت واگذار می‌کنند. همچنین قول‌هایی درباره پرداخت حقوق و بازگشت به کار کارگران اخراجی داده شد و در مورد آخر رئیس جلسه به صراحت اعلام کرد کارگرانی که برای احقاق حق و مبارزه با فساد اخراج شده‌اند به کار بازمی‌گردند.

به گفته این کارگر، از میان تمام وعده‌ها تنها احتمال پرداخت بخشی از حقوق عقب‌افتاده وجود دارد و درباره دو مطالبه دیگر، هیچ اتفاق تازه‌ای نیافتاده است.

این کارگر هفت‌تپه با اشاره به رقابت میان مسئولین قوای سه‌گانه برای اعلام خبر پرداخت حقوق، گفت: ما خوشحالیم که بالاخره مشکل پرداخت حقوق کارگران به طریقی موقتا حل می‌شود اما رفتار مسئولان دستگاه قضایی در موضوع پرداخت حقوق واقعا نگران کننده است. قاضی پرونده و نماینده دادستان به صراحت درباره غیرقانونی بودن برداشت از ارزهای توقیف شده‌ای که حاصل کلاهبرداری بوده است اعلام نظر کرده بودند. با این حال روز گذشته استاندار خوزستان اعلام کرد این ارزها برای پرداخت حقوق کارگران رفع توقیف شده‌اند.

به گفته این کارگر، آزاد شدن ارزهای توقیف شده خواسته‌ای بود که اسدبیگی، مالک هفت‌تپه از زمان شروع محاکمه بر آن پافشاری می‌کرد و حالا با کوتاه‌آمدن دستگه قضایی و باز شدن حساب‌های توقیف شده، کارگران نگرانند پای اسدبیگی هم به هفت‌تپه باز شود.

این کارگر ساعاتی پیش از شروع دومین نشست مجلس با فعالان کارگری هفت‌تپه تاکید کرد کارگران در این جلسه با قاطعیت موضوع خلع ید بخش خصوصی، بازگشت مجتمع به دولت و همچنین بازگشت به کار نمایندگان اخراجی را پیگیری می‌کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت