بازار دستفروشان دو هفته مانده به عید

کد مطلب: 16

دو هفته مانده به عید اما به دلیل شیوع ویروس کرونا کاسبی دستفروشان میدان تجریش کاملا خوابیده است.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «کارگاه»، مرد میانسالی که صنایع دستی می‌فروشد عصر پنجشنبه ۱۵ اسفند می‌گوید نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۹۰ درصد از مشتری‌هایش را از دست داده است و بعضی روزها به طور کلی چیزی نمی‌فروشد. با این حال او امیدوار است این شرایط بحرانی بگذرد و می‌گوید همه چیز به امید بستگی دارد.

دستفروش بعدی حدودا دویست متر دورتر نشسته است و در کنار او درست زیر پل عابر میدان تجریش، سه دستفروش دیگر هم بساط کرده‌اند. می‌شود گفت آنها تنها دست‌فروشان ضلع شمالی میدان تجریش تا خیابان شریعتی هستند.

مردی که اسباب‌بازی‌های چوبی می‌فروشد با مشورت همکارانش در بساط کناری می‌گوید فروش نسبت به پارسال ۹۰ درصد کاهش داشته است.

این کارگر بابت نبودن مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در داروخانه‌ها از دولت گلایه دارد اما همکار دیگرش که کتاب و کالاهای فرهنگی می‌فروشد معتقد است وقتی بازار چنان خراب است که نمی‌شود پولی به خانه برد، مطالبه ماسک و مواد ضدعفونی کننده بی‌معنی است.

این دستفروش می‌گوید دولت در این شرایط بحرانی باید با پرداخت وام و کمک‌های نقدی بخشی از خسارت کارگرانی شبیه به او را جبران کند. او می‌گوید «ما سرمای زمستان را کشیدیم. همه زحمت‌های یک سال‌مان برای این یک ماه دم عید است. قرض کردیم که یک ماه آخر جبران کنیم. حالا اوضاع بدتر شده. داریم از سرمایه‌مان برای زندگی خرج می‌کنیم.»

 

حجم فایل صوتی: 4.63M | مدت زمان فایل صوتی: 00:03:22 دانلود فایل صوتی

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت