سخنگوی دولت:

بازنگری دستمزد 99 محدود به حق مسکن است

کد مطلب: 93

سخنگوی دولت احتمال بازنگری مصوبه مزدی 99 را تنها محدود به افزایش حق مسکن اعلام کرد.

به گزارش «کارگاه» همزمان با انتشار اخباری درباره بازنگری مصوبه مزدی 99, علی ربیعی در نشست خبری 25 فروردین در پاسخ به سئوال خبرگزاری تسنیم گفت: ما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم سه‌جانبه‌گرایی را تجربه کردیم و منتقدترین نماینده‌های کارگری عضو شورای عالی کار شدند. خیلی‌ها چندین سال بین مزد و تورم چنان شکاف ایجاد کردند و کسی هم حرفی نزد ولی ما خوشحالیم که جریان کارگری که در چانه‌زنی‌ها حضور دارد و مثلا با اقتدار می‌گوید که نمی‌خواهم این را امضا کنم و دولت این شرایط سه‌جانبه‌گرایی را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: تصمیم سه‌جانبه‌گرایی یعنی دو سمت را کارفرما و کارگر باید بپذیرند، در شرایطی سیاست‌گذار یا تصمیم‌گیری که دولت در ضلع سوم است، باید و به ناچار گردش کارگاه و معیشت کارگر را ببیند. در دوره‌های طولانی وزارت کار به سمت و نفع کارگران تصمیم‌گیری می‌کرد و کارفرماها بودند که امضا نمی‌کردند. الان پایه حقوق یک میلیون و هشت‌صد و سی‌هزار تومان دیده شده و با سنوات و دو اولاد، حدودا میزان دو میلیون و هشت‌صد هزار تومان حاصل می‌شود و تقریبا برای متأهل‌ها افزایش 31 درصدی داشته است.

سخنگوی دولت گفت: اعتراض کارگرها بر این است که چیزی که روی بن آمده، روی پایه بیاید، آقای شریعتداری وزیر کار با گرایش‌های شخصی که حتما دارد برنامه‌ای می‌اندیشند که بتوانیم رضایت کارگران را به دست بیاوریم و امیدواریم بتوانیم درباره خواست کارگران درخصوص حق مسکن افزایش داشته باشیم و اگر دست و بال دولت باز بشود و به کارفرما فشار نیاید بتوانیم به جامعه کارگری کمک کنیم. زندگی کارگری خصوصا کارگرهای روزمزد سخت و دشوار است و کارگری زیرسقفی یا تولید بزرگ هم بسیار سخت است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

یادداشت